Statečný "Baron"

 
 
Tak jsem dnes díky debilitě nějakýho člověka málem přišla o koně a možná i já bych skončila hodně špatně! Bylo to celé o fous a doufám, že ten úprk Baron ještě neodskáče na nohy Jela jsem po jedné louce nad Brodem, už jsem doklusávala a naproti mě tak 200 metrů šli asi 3-4 lidi a měli psa a najednou vidím, jak se ten pes řítí úplně bomby na nás! Byl to obrovitánskej pes, postavou podobnej rotvajlerovi, ale byl o dost vyšší, určitě o takových 15-20cm, možná kříženej s ridgebagem (nebo jak se to píše). Prostě nevím, co to bylo za psa, nenapadlo mě to zkoumat. Řítil se na mě v plný rychlosti přesně jako když takovej pes honí jinýho psa a pak ho začne trhat nebo když honí pes slepici, kočku apod. Tak jsem Barona otočila a pobídla ho do trysku a letěla jsem přes tu louku, která je mimochodem uprostřed samá díra. Divím se, že se nenatáhl.
Myslela jsem, že pes se otočí a půjde k pánovi, ale on letěl bomby za náma a doháněl nás!!! Já sem se bála jako malá, teď před náma silnice a podél ní roští, takže kdyby jelo auto, tak nás ani nevidí!!! Tak jsem malinko zpomalila, abych se stihla aspoň podívat a aby Baron nevlítl na tvrdý povrch v plném trysku.
Těsně u silnice jsem se otočila a pes už byl tak 6 metrů za náma!
Najednou u silnice příkopek a v něm voda, což mi u takové vody dělá Baron scény, že přes to nechce jít. Cejtila jsem jak to zapichuje, tak jsem do něj zaryla paty a začala jsem úplně řvát "Dijóóóóóó, di Barone dííííííí" a on to přeskočil na tu silnici a pak jsem na něj furt řvala jdi, jdi, jdi, musel mi z hlasu cítit strach, protože takhle rychle nikdy neběžel. A že já se bála!!! Takové skřeky jsem snad ani nemohla vydávat já, ječela jsem jako by nás honil sám ďábel!!!
Neměla jsem čas ho nikam zatočit, tak jsem jela po té asfaltce v lese, která vede jen lesem a používá jí málokdo. Letěla jsem tam tryskem, hnala jsem ho. Měla jsem pěkně nahnáno. Pak jsem se otočila a viděla jsem, jak se pes zastavil a koukal zpět, běžel za náma i přes silnici a ještě kus tím lesem, ale už naštěstí stál. Bála jsem se, aby se nerozeběhl ještě za námi, tak jsem ještě kus Barona hnala a jak jsme dojeli za zatáčku, tak jsem se začala ohlížet a psa neviděla. Před další zatáčkou jsem začala Barona zpomalovat a brzdit a on byl z toho tak hotovej, že jsem ho nabrala patama a řvala na něj (ječela jsem jak kdyby mě vraždili), že mi nešel zastavit. Pořád cválal, tak jsem se v sedle úplně zaklonila, nohy narvala dopředu a táhla ho zpět. On rval hlavu nahoru, pral se s udidlem a nereagoval na nic. Na zasednutí, na levá-pravá, prostě na nic. Nakonec se mi podařilo ho dostat do klusu, zrovna když naproti jelo auto.
Odbočila jsem na tu louku směrem dolu a sjela jsem na Brodu a domů jsem to brala oklikou spodem pod cihelnou. Baron byl úplně vyhecovanej a zplavenej a jak jsme dojeli na další pole, tak jsem ho ani nemohla udržet. Byl úplně nervama hotovej. Pustila jsem ho tedy a on letěl v šíleným trysku celé dlouhé pole, co by mi za normálních okolností ani nepřecválal. Na konci funěl jak lokomotiva, šel hned do kroku, tak jsem na něj jenom malinko mlaskla, aby se trošku vyklusal a on šel hned do trysku! Asi to pro něj nebyl hezkej zážitek a chudák nechápal, proč ho tak ženu a ještě po silnici.

Kdybych neměla zkušenost s Vanilem (můj první kůň), tak bych třeba neujížděla a ten obrpes by nás určitě napadl!!! Když jsem tenkrát byla s Vanilem venku, tak jsme potkali pitbulla (patřil jednomu klukovi z Krásna a zakousl plno psů ve vsi) a ten se na nás rozeběhl (přesně jako ten pes dneska), já zastavila a on skočil a šel Vanilovi po krku. Tenkrát jsem seskočila, toho psa chytla za obojek a vší silou jsem ho držela stranou, dokud ten kluk nepřiběhl a nevzal si ho. Když na to pomyslím dneska, tak mě mohl klidně pěkně pokousat!

Lidi jsou prostě nepoučitelní! Když nemají psy vychovaný, tak by je z vodítka pouštět neměli!!!! Kór když vidí koně a lážo plážo si nechaj psa volně!!! Ještě takovýho velkýho rafana! A to že mě s tím koněm viděli dost včas, protože jsem na té louce jezdila asi 10minut, když tam byli, akorát úplně na druhé straně louky a pak jsem cválala podél louky obloukem. Lidi co neuměj vychovat psa tak, aby je poslechl ALESPOŇ na to zavolání, tak by takovýho psa vůbec neměli mít!!! Když si jenom představím, že bych tam šla se svojí fenkou dalmatinkou, tak by mi ani nepomohlo, že jí mám na vodítku. A ještě by možná pokousal i mě. A vemte si, že takovej hafan se někde dostane k dítěti!!!

Říkám vám vědět koho ten pes je, tak si to jdu s páníčkem vyřídit!

Takhle když ten příběh píšu, tak to nezní tak hrozně, ale vypadalo to jako by nás chtěl sežrat! Baron je hlavně neuvěřitelně rychlej, s jiným koněm bych asi neměla šanci Ten pes běžel jak kdyby měl v prdeli trysky! Takhle rychlýho psa jsem nezažila!

 
 

zpět

© copyright

  © tvorba yorika