Rozum a srdce - Romana Mazánková  

Rozum mi říká jsi dáma zadaná, svůj život jsi spojila s jiným, srdce však najednou začalo tlouct, žár v něm pálí, cítím tak silně, až nadechnout se nemohu. Rozume ptám se tě, mám být rozumná, nebo srdce své poslouchat? Jsem dáma zadaná, on se do mne zamiloval a já s rozumem rozhodla se život s ním spojit, srdce mé tehdy mlčelo. On věděl to - ano naučila jsem se ho mít ráda, cihlu po cihle, kámen po kameni, jak dům - vztah si postavit. Vše bylo - je hezké známe se za ty roky co spolu jsme.
Tak proč teď rozhodlo se mé srdce rychle tlouct, když jiný muž se na mne usmál, žár v srdci mi za že-hnul, ruce mé se
ho chtějí dotknout, rty mé líbat, bože proč jsi mi do srdce dal lásku?
Co dělat mám, být rozumná, nebo srdce poslouchat?
Vždyť ten co mi srdce rozbušil a já jemu umí z něho číst, slyší co mé srdce říká a já slyším jeho. Neznáme se - jen chvíli, naše srdce však spojily se, tenkou nití lásky a mluví spolu. Bože ty jsi láska a my hřešíme, však z lásky, odpustíš nám? Je to hřích?
Naše ruce se poprvé dotkly, jemně - něžně neumím to popsat i mne dochází slova. Naše rty se spojily a ochutnali jsme polibek lásky, srdce tloukla a žár nám spaloval srdce. Nechci být rozumná, bože svobodnou vůli jsi nám dal, znamená to poslouchat rozum, nebo srdce, v kterém je kus tebe?
Chci mít zase to nebe, když jsem poslechla hlas srdce, říkalo to stejné, mé i jeho, polibky bylo něco čeho se nabažit nešlo, smích bezdůvodný, to bylo štěstí nevím. Našla jsem polovinu srdce, svou duši, jen že můj život je jinde u jiného, kterého s rozumem jsem volila a mít ráda se učila.
Teď nechci se vzdát to ho co srdce cítí, konečně cítím, že žiji i miluji a věřím, že on je ten s kterým chci mít své nebe. Jen on a já, jeho jemná tvář co se s láskou na mne usmívá, ta tvář co mne chyběla a jemu můj úsměv, rty a tělo mé.
Láska co přišla a na nic se neptala. Tak
řekněte rozum, nebo srdce. Vím jednou to může bolet, vím - věřím pokud ano sejdeme se jinde a už věčně, jen ty a já. Naše srdce, naše křídla už nic víc chtít nebudu jen být s tebou, ty který si mé srdce rozbušil.  
 

 

                                                                                                                                   

© copyright

  © tvorba yorika