VÁNOCE
 

 

Vánoce jsou "za pár" a téma stromeček začíná být aktuální.

U nás doma "loví" stromeček manžel.  Posledních pár let jsme měli jedličku. Teda spíš jedli jako kráva, kterou jsme horko těžko stěhovali do obýváku. A když už tam byla, tak stejně přišla na řadu pilka a zkracovala se o patro až dvě.

To byly panečku větve do vázy!

Letos nevím, jak to bude. Včera jsem se zmínila, že už by to chtělo začít myslet na stromeček.

Pokud ho chce koupit někde na parkovišti, tak aby nebyly přebrané a pokud ho půjde šmiknout ke strejdovi, tak ať se domluví se "statným udatníkem", aby to nerval sám.

Dneska mi volal, že koupil jedli ve školce, ale že to není ono. Tak nevím, co má v plánu.

Stromeček zdobíme už léta stejně, slaměné ozdobičky ještě české výroby (koukala jsem v Makru jako blázen, že se už dělají in CHINA!!!), červené mašličky, domácí zdobené perníčky, žlutá světýlka pro holčičky a sem tam nějaké jablíčko a čokoládička.

Loni jsme jej zdobili v noci před štědrým dnem. Obývák jsme přepažili závěsem s andělíčky, aby se Ježíšek nebál a mohl tam našupat dárečky.

Letos nevím nevím. Anička je chytrá jako liška a chce zdobit taky. Bude-li co :-)

Jak je to u vás? Co máte nejradši za stromeček (já jsem jedličkofilní), máte slámu nebo skleněné ozdůbky, zdobíte s dětmi nebo v utajení... Napište ZDE.

Musím se dostat do vánoční nálady, poslední dobou je to takové smutné a depresivní, tak prolomíme ledy chmurné nálady, ať je nám všem líp.

 

zpět

© copyright

  © tvorba yorika